Songwriter Acoustic Session

Gabriela Kundziewicz

Wokalistka, gitarzystka kompozytorka i autorka piosenek. Studentka III roku psychologii w Warszawie. Na dużej scenie debiutowała w wieku 16 lat zachwycając jury Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Recytatorskiej swoją spektakularną kompozycja oraz interpretacją wiersza „Zmory wiosenne” Bolesława Leśmiana. Od tej pory była laureatką najważniejszych konkursów piosenki w całym kraju. Jest także zdobywczynią II Nagrody Na 45 Międzynarodowym Przeglądzie Wokalistów Jazzowych w Zamościu. W 2019 Laureatka wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej – słynnego PPA.
Jej głos zachwyca barwą, skalą oraz wyjątkową siłą. Doskonale czuje się w interpretacjach utworów napisanych przez legendy piosenki jak Cohen, Dylan, Osiecka ale najbardziej lubi wykonywać swoje autorskie piosenki. Gabi swobodnie porusza po różnych stylach muzycznych włączając w to jazz i muzykę elektroniczną. Obecnie pracuje nad autorską płytą tworzoną z zespołem Yukaa, utrzymaną w nowoczesnej stylistyce wykorzystującej instrumenty elektroniczne.
Z zamojskim Jazz klubem – jak mówi – wiążę ją szczególna więź emocjonalna. To właśnie w tym miejscu podjęła ona pierwszą i jedyną pracę zarobkową w swoim życiu. Przez jeden dzień pracowała tu bowiem w charakterze śpiewającej barmanki! Gabriela przyznaje, że była to zarazem najlepsza praca w jej życiu…
W opinii niezależnych krytyków prawdziwa poezja powstaję na prawdę dopiero wtedy, gdy Gabi do swoich piosenek zaczyna grać na gitarze…

Dawid Gębala

Mówi o sobie z „ wykształcenia jestem skończony filozof, o swoich zawodach nie będę mówił bo było ich zbyt wiele… Z największej potrzeby komponuję i piszę piosenki”. Laureat wielu nagród zdobytych na konkursach piosenki autorskiej. Największa satysfakcję przynoszą mu jednak recitale w kameralnych salach, gdzie przenosi publiczność w świat pełen emocji i muzyki. Zdobył przydomek twórcy nowego gatunku piosenki jakim jest: „filozofia śpiewana”.
Jego koncerty to połączenie piosenek z niebanalnymi, często zabawnymi komentarzami autora. Jest także autorem tłumaczeń. Jak zapowiada, jedno z nich pojawi się w tym koncercie w interpretacji Gabi Kundziewicz.

www.dawidgebala.pl